Sahibinden.com çöktü: Sunucu erişim sorunu ile siteye erişilemiyor ilk açıklama geldi

Sahibinden.com’da 3 Ocak’ta meydana gelen erişim sorunu gündeme bomba gibi düştü. Kullanıcılar tarayıcı ve mobil uygulama üzerinden siteye ulaşamıyor.

Sunucu erişim sorunu

Özellikle ikinci el araç ve konut alım-satımında yoğun olarak tercih edilen Sahibinden.com, 3 Ocak Çarşamba günü beklenmedik bir erişim sorunu ile karşı karşıya kaldı. Kullanıcılar, siteye tarayıcı ve mobil uygulama üzerinden erişmeye çalıştıklarında “Bu siteye ulaşılamıyor, www.sahibinden.com ana makinesinin sunucu IP adresi bulunamadı” uyarısı ile karşılaşıyor. Mobil uygulama kullanıcıları ise “Sunucu erişim sorunu” ile karşılaşıyor.

‘Domain süresi doldu’ iddiası

Sahibinden.com domain’inin süresinin dolduğu ve domain’i başka birinin satın aldığı bu nedenle erişimin sağlanamadığı iddiaları öne sürüldü.

Sahibinden.com yönetiminden yaşanan erişim problemi ile ilgili henüz bir resmi açıklama gelmedi. Bu durum, özellikle ikinci el araç ve konut alım-satım işlemleri gerçekleştiren kullanıcıları olumsuz etkilemekte. Kullanıcılar, siteye normal şekilde ulaşamamanın yanı sıra mobil uygulama üzerinden de hizmet alamamaktan şikayetçi. Sahibinden.com’un bu erişim sorununu çözmek adına yapacağı açıklama beklenirken, kullanıcılar sorunun giderilmesini bekliyor.

Firmadan ilk açıklama

Sahibinden.com, resmi Instagram hesabı üzerinden yayınladığı mesajda şu sözlere yer verdi:

“Alan adı hizmeti sağlayan firmayla yaşadığımız teknik bir sorun nedeniyle platformumuza şu anda erişim sağlanamamaktadır. Sorunun en kısa sürede giderilmesi için ilgili firmanın çalışmaları devam etmekte olup konu çözüldüğünde yeniden bilgilendirme yapılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir