Popüler Minecraft oyunu için kötü haber!

Sonsuz yaratıcılığı ve eşsiz dünyasıyla Minecraft, dünyanın en popüler oyunları arasında yer alıyor. Pek çok ülkeden on milyonlarca oyuncuya sahip. Tabii bu durumda geliştirici firma, daha fazla para kazanabilmek için Minecraft evrenini genişletiyor. Bu kapsamda geçtiğimiz sene Minecraft Legends piyasaya sürüldü. Oyun dünyasında dikkat çeken bu spin-off yapımın ömrü pek de uzun olmadı gibi görünüyor. Öyle ki yakın zamanda yapılan duyuru ile hayranlarını üzdü.

Minecraft Legends için artık yeni içerik yayınlanmayacak

Mojang Studios tarafından geliştirilip, geçtiğimiz yılın ilk aylarında Xbox Game Studios tarafından yayınlanan Minecraft Legends, Minecraft‘ın tanıdık Overworld dünyasında geçiyor. Oyuncular, bir savaşçıyı kontrol ediyor ve Nether‘dan gelen istilacı domuz yavrularına karşı mücadele ediyor.

Geçtiğimiz saatlerde Mojang Studios tarafından yapılan duyuruya göre Minecraft Legends için artık yeni içerik yayınlanmayacak. Oyun çevrimiçi olarak oynanabilecekken, teknik destek de sağlanmaya devam edilecek. Yani sadece yeni içerikler sunulmayacak ve her şey aynı kalacak.

Aslına bakacak olursak geliştirici şirketin bu kararı pek de şaşırtıcı olmadı. Zira dijital oyun mağazalarında yapılan incelemelerin sadece yüzde 50 ila 60 civarı olumlu. Bu da yapımı, önemli bir kesimin beğenmediği anlamına geliyor.

Minecraft Legends sistem gereksinimleri

Gereksinim Minimum Tavsiye Edilen
İşletim Sistemi: Windows 10 / Windows 11 Windows 10 / Windows 11
İşlemci: Intel Core i5 (2.8GHz) veya eşdeğeri Intel Core i5 (3.4GHz) veya eşdeğeri
RAM: 8 GB 8 GB
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 780 / AMD Radeon 285 / Intel HD 520 / DX12 uyumlu eşdeğer GPU NVIDIA GTX 1060 / AMD Radeon 580
Depolama: 24 GB kullanılabilir alan 24 GB kullanılabilir alan
DirectX: Sürüm 12 Sürüm 12

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir