Faizsiz 150 Bin TL Evlilik Kredisi! Detaylar Belli Oldu… Hangi Bankalar Verecek? Faiz Kaç? Kaç Ay Vade? Yaş Şartı Var Mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki Kabine Toplantısı’nın ardından önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni evlenen çiftlere faizsiz kredi imkanı sunacaklarını, bunu pilot proje olarak deprem bölgesinde uygulayacaklarını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, nisan ayında yaptığı açıklamada, yeni evlenen çiftlere 2 yıl geri ödemesiz 150 bin lira faizsiz aile kredisi vereceklerini söylemişti.

Erdoğan, “Yeni evlenen çiftlere Aile ve Gençlik Bankasından karşılanmak üzere faizsiz kredi imkanı sunacağız, bunu pilot proje olarak deprem bölgesinde uygulayacağız” açıklamasını yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, son yapılan kabine toplantısında yeni evlenen çiftlere faizsiz kredi imkanıyla ilgili detayları paylaştı. Peki, evlilik kredisi ne kadar olacak? Kaç ay vadeli olacak? Başvuru şartları neler?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün, evlilik kredisine ilişkin kritik bir açıklamada bulundu. Aile ve Gençlik Bankası çalışmalarını tamamladıklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Cumhur İttifakı’ndaki ortaklarımızla kanun teklifini Meclisimizin takdirine sunacağız” dedi. Erdoğan, “Yeni evlenen çiftlere Aile ve Gençlik Bankasından karşılanmak üzere faizsiz kredi imkanı sunacağız, bunu pilot proje olarak deprem bölgesinde uygulayacağız” açıklamasını yaptı.

EVLİLİK KREDİSİNDE VADE KAÇ AY OLACAK?

150 bin TL evlilik kredisi iki yıl geri ödemesiz olarak yeni evlenecek çiftlere verilmesi bekleniyor. Gençleri teşvik etmek ve evlenecek çiftlere kolaylık sağlamak amacıyla faizsiz kredi 48 ayda geri ödenecek. 48 ay (4 yıl) vadeli evlilik kredisi kurulacak Aile Ve Gençlik Bankası’ndan sağlanıyor olacak.

Teklifte yaş sınırının ve gelir durumunun kredi şartlarından bir olması bekleniyor. Evlilik kredisi şartları ve başvuru tarihine dair detayları, kararın Meclis’e gelmesi ve yasalaşması ile netleşecek. Teklifte yaş sınırının ve gelir durumunun kredi şartlarından bir olması bekleniyor.

FAİZSİZ EVLİLİK KREDİSİ ŞARTLARI NELER, YAŞ SINIRI VAR MI?

Yeni evlenecek çiftlere devlet destekli faizsiz evlilik kredisi başvuru şartları, vade sayısı ve tarihleri ile ilgili detaylar henüz açıklanmadı.

EVLİLİK KREDİSİ VEREN BANKALAR HANGİLERİ?

Evlilik kredisinin kaynağı yeni kurulması beklenen Aile Ve Gençlik Bankası tarafından sağlanacak. Sosyal amaca hizmet edecek dijital banka uluslararası standartlara sahip olacak. Karadeniz gazı gibi enerjiden aldığı parayı kaynak olarak kullanacak banka evlilik kredisi gibi sosyal projeleri fonlayacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı evlilik kredisinin ayrıntılarını Meclis’e sunulacak kanun teklifi ile netleşecek. Teklifte yaş sınırının ve gelir durumunun kredi şartlarından bir olması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir