Sabah yazarı Tuna: Bugünden baktığımda, Berat Albayrak’a harici ve dahili bedhahların neden bu denli saldırdıklarını daha iyi anlıyorum

Sabah yazarı Salih Tuna,Türkiye’nin bu enerji devrimi sayesinde içeriden önü kesilmezse artık önünde durulmayacak hale geldi. Bugünden baktığımda, Sayın Berat Albayrak’a harici ve dahili bedhahların neden bu denli saldırdıklarını daha iyi anlıyorum.” düşüncesini dile getirdi.

Tuna yazısında, “Yeri gelmişken, enerjide bağımsız olmadıkça ekonomide, ekonomide bağımsız olmadıkça da “Yeniden Büyük Türkiye”nin inşa edilemeyeceği vizyonuyla devrimci atılımlarda bulunan Berat Albayrak’ın hakkını teslim edelim. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı döneminde “Gemilerimizi yapacağız, doğalgaz çıkaracağız” dediğinde kimse inanmamıştı. O da kendisine sunulan raporlara inanmadı.Öyle ki, nerede doğalgaz yok dedilerse, öncelikle o noktalarda araştırma yaptırdı.Hülasa, yakın bir gelecekte Türkiye’yi enerji ihracatçısı ülke konumuna yükseltecek atılımları yaptı. Bor madeni hamlesini saymıyorum.” ifadesini kullandı. 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir