Kılıçdaroğlu: Benim kadınlara borcum var

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Kırşehir’de konuşuyor. Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından başlıklar şöyle:

“Büyük sıkıntılar çeken, pazara gidip yangını gören kadınlardır. Benim kadınlara borcum var.

Hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği bir Türkiye’yi inşa edeceğiz. Aile destekleri sigortasıyla göreceksiniz, hiçbir ailede benim gelirim yok feryadını duymayacaksınız. Bu gelir kadının hesabına yatacak.

Sağ elin verdiğini sol el görmeyecek. Fakir aileleri sırayı diz, bütün TV’ler izlesin bunu kabul etmiyorum. Yoksulluğu afişe etmeyeceksin. Bir yerde yoksul varsa o yoksulluk devleti yönetenlerin ayıbıdır. Yoksulluğu bitireceğim.

Bu topraklara baharı ve huzuru getireceğim. Hiçbir yoksul ailenin elektriği ve suyu, doğal gazı asla kesilmeyecek. Huzur içinde yaşayacağız. Köylerde çalışan kadınları da biliyorum. Onlara da sözüm var. SGK primlerini devlet ödeyecek. 

Bütün köy okullarını açacağım. 100 bin öğretmenin atamasını cumhuriyetin 100. yılında yapacağız. Bay Kemal unutmaz, sözünün eridir.  Hızlı trenin ötesini düşünüyorum. Anadolu’nun içi boşaldı. Cumhurbaşkanı olarak göreve başladığımda göreceksiniz, Orta Anadolu’yu demiryoluyla limanlara bağlayacağız, lojistik masraflarını biz karşılayacağız. Türkiye için çalışacağız, beşli çeteler için değil.

Adaletsiz bir dünyayı asla kabul etmiyorum. Çünkü devletin dini adalettir. Adaleti inşa edeceğiz.  Türkiye yol geçen hanına döndü, bütün sınırlarımız delik deşik. En geç iki yıl içinde bütün Suriyeli kardeşlerimizi Suriye’ye yollayacağız. Sosyal güvenlik sisteminin yeniden yapılandırılması lazım.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir