İYİ Parti Yavuz Ağıralioğlu kararını açıkladı?

Altılı masada yaşanan adaylık sürecine, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘nun kendi adanı masaya dayatmasına, İYİ Parti Lideri Meral Akşener‘in kumar masası dediği ve hakarete uğradığı masaya geri dönmesine son olarak ise Kılıçdaroğlu’nun HDP ile görüşmesi sonrası HDP‘nin Kılıçdaroğlu lehine aday çıkarmamasından rahatsızlık duyan, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu düzenlediği basın toplantısıyla tepkisini dile getirdi. Bu konuşma sonrası Ağıralioğlu ile ilgili İYİ Parti kanadından bir adım atılıp atılmayacağı merak konusu olmuştu. İYİ Parti‘den ilk açıklama geldi.

DESTEK DE ALDI TEPKİ DE

Uzun ve sert bir konuşma yapan Ağıralioğlu’na konuşması sonrası, bazı İYİ Parti ve CHP’li vatandaşlar tarafından, altılı masanın ortağı muhalefet partilerinden ve kendi partisindeki bazı isimlerden tarafından eleştiriler yapıldı. Ağıralioğlu’nu destekleyenlerin yanı sıra, bazı vatandaşlar “Danışıklı dövüş” yorumlarında bulundu. Ağıralioğlu’nun konuşmasıyla ilgili İYİ Parti TBMM Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu, “Zamanlaması üzücü, beni üzmüştür. Bizi üzen, bütün binlerce emeğin ve yüz binlerce beklentinin sevincini kursağında perdeleyen bir gelişme oldu.” dedi.

Ağıralioğlu’na bir tepki de altılı masa ortaklarından Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’dan geldi. Halk TV canlı yayınında, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu’nun açıklamalarına ilişkin konuşan Uysal “Sözlerin kimin ağzına sakız olduğuna dikkat etmek lazım. İktidarın istediği bu tür sözlerdir” diyerek tepki gösterdi.

BUNDAN SONRA NE OLACAK?

İYİ Parti kaynaklarından alınan bilgilere göre, Ağıralioğlu‘nun açıklamaları bireysel değil, Ağıralioğlu’nun içinde olduğu parti kurullarında konuşularak alındı. Ağıralioğlu ile ilgili “ihraç süreci başlatılacak mı?” sorusu ise “Şu an için öngörülmüyor” şeklinde cevaplanıyor. İYİ Partili isimler, Ağıralioğlu için şu an parti içinde herhangi bir hamle yapılmayacağını belirtiyor.

Öte yandan CHP kaynakları ise Ağıralioğlu için “Ağıralioğlu el bombasıydı pimi çekilmesini bekliyorduk, dün çektiler ifadesini” ifadelerini kullanıyor. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir