Haftanın Yıldızı Olması Beklenen 5 Altcoin Bunlar!

Geçtiğimiz hafta Bitcoin ve altcoin piyasası genel olarak düşüşe geçti. Ancak bazen komik ya da animasyonlu memlerle tasvir edilen, hevesli çevrimiçi takipçiler tarafından desteklenen ancak gerçek değeri çok az olan ya da hiç olmayan popüler ancak riskli kripto paralar olan meme coin’ler büyük fiyat artışları kaydetti.  Peki, şimdi hangi altcoin’lere dikkat etmemiz gerekiyor? İşte analist Rahul Nambiampurath’a göre dikkat edilmesi gereken coin’ler…

Analistin dikkat çektiği altcoin projeleri arasında ilk sırada PEPE var

Bu hafta analist Pepe (PEPE), FLOKI (FLOKI), Stacks (STX), WOO Network (WOO) ve TRON’u (TRX) inceledi. Bu varlıkları seçerken, olumlu teknik gelişmeler, önemli haber olayları ve fiyattaki belirgin değişiklikler dahil olmak üzere çeşitli faktörleri göz önünde bulundurdu. Buna dayalı olarak, listede ilk sırada PEPE yer aldı.  Zira Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi meme coinler geçtiğimiz haftanın yıldızlarıydı. Aralarında PEPE’den daha büyük bir kazanç sağlayan olmadı.

Bir meme olması dışında hiçbir değeri olmayan tokenın fiyatı, bir sentin oldukça altında kalmasına rağmen iki katından fazla arttı. Pek çok kişi tokenı ve geliştirme ekibinin arzın büyük bir kısmını kontrol ettiği gerçeğini sorguluyor. Ancak yine de yüzde 120’lik bir artış kaydetmeyi başardı. Ancak çoğunlukla, yatırımcıların hızlı şekilde para kazanmak için tokenda olduğu görülüyor. Binance de tokenı listeledi ve bu da muhtemelen yukarı yönlü hareketi daha da körükledi.

FLOKI (FLOKI) de haftanın önemli altcoin projelerinden

FLOKI, PEPE’den daha uzun süredir var olmasına rağmen o kadar popüler olmayan bir meme coin. Token, muhtemelen diğer meme coin’lerle birlikte “trene atladı”. Böylece yaklaşık yüzde 50 artış gösterdi, çünkü bu token’lar geçtiğimiz hafta yeniden canlanma yaşadı. Token aynı zamanda Binance’de de listelendi ve bu da yükselen fiyata katkıda bulunmuş olabilir.  PEPE’den farklı olarak FLOKI, bir metaverse oyununda kullanım gibi başka yardımcı programlar sağlamaya çalışıyor. Ancak, yatırımcıların daha çok bir “meme coin sezonunun” üretebileceği kârlara odaklandığı görülüyor.

Stacks (STX)

Stacks (STX) coin, muhtemelen Bitcoin ağında NFT kullanımındaki artış nedeniyle %10’un üzerinde bir kazanç kaydetti. Kripto meraklıları Bitcoin üzerinde NFT’ler çıkarıyor ve STX de bundan fayda sağlıyor. Stacks, diğer şeylerin yanı sıra merkezi olmayan finans (DeFi) ve NFT’leri içeren akıllı sözleşmeler için bir Bitcoin katmanı sunmakta. Akıllı sözleşmelerle geliştiriciler, merkezi olmayan uygulamaların oluşumunu sağlayan talimatlar sunmakta.

Minting’de kullanılan Bitcoin Ordinals, Bitcoin üzerinde benzersiz varlıklar oluşturmak için veriler sağlaması bakımından bir nevi NFT’lere benziyor. Bunlar doğrudan Bitcoin ağı üzerinde yaratılan bireysel satoshilerdir. Verileri NFT oluşturmak için yalnızca gerekli medyayı içeriyor. Ek bir token ya da zincir gerektirmez.

WOO Network (WOO)

WOO Network (WOO) tokenı hafta boyunca %6’dan fazla yükseldi. Yükselişin bir nedeni, popüler SUI token’ını platformunda herhangi bir ücret ödemeden listelemesi. Fiyat artışının bir diğer nedeni de ağın topluluk elçisi programı WOO Force’ta değişiklikler yapması gibi duruyor.

TRON (TRX)

TRON’un TRX coin’i, muhtemelen Huobi ve BitTorrent ile stratejik işbirliğine ilişkin bir duyuru nedeniyle yaklaşık %3 yükseldi.   İşbirliğinin teması bir “Memeverse karnavalı”. İşbirliği, meme coin’lerin ve ekosistemlerinin gelişimini desteklemeyi amaçlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir