Deva Partisi’nden İYİ Parti’ye çağrı: ‘İttifakımızın kapısı yarın 14.00’e kadar açık’

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen, Millet İttifakı’nın yarın (6 Mart) Saadet Partisi ev sahipliğinde yapılacak toplantısı hakkında konuştu.

Medyascope’dan Ali Macit’in haberine göre Ekmen, DEVA Partisi’nin CHP ile “vekil pazarlığı” yaptığı iddiası hakkında da konuştu. Ekmen, iddiaların asılsız olduğunu söyledi ve bu iddiaları “iftira” olarak tanımladı.

Ekmen şöyle konuştu: “Katiyetle DEVA Partisi’nin CHP veya başka bir parti ile işbirliği komisyonu dışında tek bir milletvekilliği talebi ve pazarlığı olmamıştır. Bu iddiaları kesin ve net bir dille reddediyoruz. Bu iftirayı milletin vicdanına bırakıyoruz.”

“İTTİFAKIMIZIN KAPISI YARIN 14.00’E KADAR İYİ PARTİ’YE AÇIK”

Ekmen, Millet İttifakı’ndan ayrılan İYİ Parti’ye de çağrı yaptı ve “İttifakımızın kapısı yarın saat 14.00’e kadar İYİ Parti’ye açık” dedi.

Ekmen, İYİ Parti’nin Masa’dan ayrılması hakkında, “Mutabakat arayışını iç mekanizmalar ve diyalog süreçleri tüketilmeden kamuoyuna mâl edilerek Masa’dan kalkılması oldukça üzücü. Kalan partiler devam ediyor ama İYİ Parti de burada önemli bir yere tekabül ediyordu. Üzüldüğümüzü ifade etmek istiyorum” diye konuştu.

“ADAY ENİNE BOYUNA TARTIŞILMIŞ DEĞİLDİ”

Yarın yapılacak toplantı hakkında da bilgi veren Ekmen, 2 Mart Perşembe günü Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde yapılan toplantıda adayın enine boyuna tartışılmadığını belirtti ve şöyle konuştu:

“Yarın, adayın açıklanması bekleniyor ancak ben net bir şey diyemem. Bir önceki toplantıda da aday, enine boyuna tartışılmış değildi. Bir girizgah konuşması, bir krize dönüştürüldü. Dün (4Mart), kısmen bu konunun konuşulduğunu biliyoruz ama ayrıntılı ve nihai görüşme yarın olacak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir